Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Warsztaty rodzinne

RODZINNE SPOTKANIA 2024

Zapisy: Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606

Koszt: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko), lub 50 zł za karnet na 4 wejścia obowiązujący przez 8 tygodni.

Adres:  Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, plac Wolności 14

Zabawy z Feniksem

Zabawy z Feniksem dwa razy w miesiącu, w środę o godz. 10:30 spotkania dla dzieci w wieku 1-3 lat wraz z opiekunami.

to jedyne w swoim rodzaju zajęcia edukacyjno - sensoryczne. Zapraszamy dzieci w wieku 1 – 3 lata wraz z opiekunami. Wszystkie zabawy inspirowane są zbiorami naszego muzeum. Od sensorycznej strony poznajemy tajniki pracy archeologa, życie i zwyczaje dawnej wsi czy numizmatyczne skarby. Wrócimy też do starych rymowanek i zapomnianych zabaw paluszkowych.
Każde zajęcia składają się z dwóch elementów: części edukacyjnej i sensoryczno - kreatywnej. W ten sposób dbamy o wszechstronny rozwój dziecka - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Stwarzamy też możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami i przygotowujemy do życia przedszkolnego.

Spotkania z Feniksem

Spotkania z Feniksem, dwa razy w miesiącu, w piątek o godz. 17:00 spotkania dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

Spotkania z Feniksem to warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Podczas tych spotkań w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno - sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy przed dziećmi tajniki minionych lat.

12.01.2024 - Kolędnicy, którzy nie tylko śpiewali – 17:00

Zapraszamy na wspaniałą przygodę z Kolędnikami, dowiemy się dlaczego towarzyszyły im przebrania oraz jakie znaczenie miały postacie. Stworzymy swoje własne Turonie, które pozwolą nam poczuć się jak jeden z Kolędników. Pobudzi to kreatywność dziecka, zdolności manualne oraz wzbogaci o wiedzę w zakresie żywych jeszcze obyczajów.

26.01.2024 - Kosmiczny Kunka na plakatach – 17:00

Zapraszamy na kosmiczne warsztaty do świata wyobraźni Lecha Kunki, który zaprosi swoją twórczością dzieci do zabawy i eksperymentów z kreatywnością . Stworzymy plakaty do niepowtarzalnego i magicznego "Tangali i córka nieba" inspirowane lalkami ze zbiorów Muzeum do tegoż spektaklu. Pobudzi to kreatywność, zdolności manualne oraz poszerzy wiedzę o lokalnych artystach.

Poranki z Feniksem

Poranki z Feniksem raz w miesiącu, w sobotę o godz. 10:00 spotkania dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

 Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Spotykamy się raz w miesiącu, w sobotni poranek. Podczas warsztatów w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno - sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy  przed dziećmi tajniki minionych lat.

13.01.2024 - Hej kolęda, kolęda. Spotkanie z tradycją kolędowania – 10:00

Podczas warsztatów odkryjemy starą tradycję kolędowania. Co to były szczodraki? Jak wyglądały obchody kolędnicze z turoniem, kozą i konikiem? Jak prezentowała się kolędnicza gwiazda? Odpowiemy na wszystkie te pytania i wykonamy własne akcesoria przydatne przy kolędowaniu.