Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej:
2024-02-07.
Data ostatniej istotnej
aktualizacji: 2024-02-07.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2024-02-07.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: : 2024-02-07.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Liliana Misiak-Kuźbik, dostepnosc@maie.lodz.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 426328440. wew 160. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów
W zgłoszeniu prosimy o podanie:
- swojego imienia i nazwiska,
- swoich danych kontaktowych,
- dokładnego adres podstrony, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść opisu, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby najlepszy według osoby występującej z żądaniem.
Na zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy o tym osobę wskazaną w żądaniu. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nasza reakcja, sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny, będzie niewłaściwy w ocenie osoby występującej z żądaniem, ma ona prawo do złożenia skargi.
Skargi prosimy kierować:
dostepnosc@maie.lodz.pl
Można również skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich - otwórz na nowej stronie i poprosić Rzecznika o
podjęcie interwencji w swojej sprawie.
Aplikacje mobilne
Obsługa osób z niepełnosprawnością wzroku
We wszystkich naszych oddziałach/obiektach istnieje możliwość zwiedzania z asystentem, jednak takie zapotrzebowanie musi zostać zgłoszone wcześniej.
Tłumacz PJM/SJM
We wszystkich naszych oddziałach/obiektach istnieje możliwość zwiedzania z tłumaczem, jednak takie zapotrzebowanie musi zostać zgłoszone wcześniej.
Siedziba główna muzeum
pl. Wolności 14
91-415 Łódź
Parking
- Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
- Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 15 metrów.\
- Parking jest bezpłatny.
- Parking dostępny jest na dziedzińcu muzeum. Brama wjazdowa na dziedziniec otwierana jest przez strażników. Przed bramą po prawej stronie znajduje się dzwonek. Na bramę skierowana jest również kamera.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
Wejście do budynku
- Do wejścia prowadzą schody.
- Przed schodami znajduje się pas ostrzegawczy wykonany z wypukłych elementów.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otworzenie drzwi wymaga dużej siły.
- Jeżeli nie możesz skorzystać z głównego wejścia podejdź pod bramę muzeum umieszczoną z lewej strony budynku głównego muzeum. Z prawej strony bramy znajduje się dzwonek. Na jego sygnał strażnik otwiera bramę. Przez bramę można wejść/wjechać bez progowo. Brama kieruje na dziedziniec, z dziedzińca można dostać się do muzeum z poziomu gruntu.
Przestrzeń za wejściem
- Po otwarciu drzwi wejściowych znajdziesz się w pomieszczeniu z kolejnymi 5 schodami. Na ich szczycie są kolejne drzwi. Po ich otwarciu znajdziesz się w przestronnym i wysokim holu, który ma kształt kwadratu. Zaraz po wejściu z prawej strony zgaduje się stróżówka. Idąc dalej ok 10 m w prawą stronę znajdziesz się w przestrzeni koło kasy połączonej ze sklepikiem i samoobsługową szatnią. W szatni są wieszaki. Nie ma indywidulanych zamykanych szafek. Podejście do kasy jest obowiązkowe również w dni bezpłatne. W kasie otrzymasz bilet. Na parterze znajdują się toalety. Toalety są w okolicy kas. Wejście na wystawy znajduje się pod drugiej stronie holu niż kasy. Należy wejść na pierwsze piętro po schodach lub skorzystać z windy. Na pierwszym piętrze znajduje się wystawa: archeologiczna, numizmatyczna, sala wystaw czasowych. Na drugim piętrze znajduje się wystawa etnograficzna oraz toaleta dostosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
- Punkt obsługi znajduje się po prawej stronie ok 15 m od wejścia
Ciągi poziome
- Pomieszczenia dostępne znajdują się na 3 kondygnacjach.
Ciągi pionowe
- Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
- Możesz skorzystać z windy.
Schody
- Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Winda
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie
- Szerokość drzwi wynosi 90 centymetrów
- Winda znajduje się w budynku
- Oby dotrzeć do windy wchodząc głównymi drzwiami, należy skierować się w lewo, przejść 5m, a następnie w prawo przejść 3m i skręcić znów w lewo w korytarz. Korytarzem 10m do przodu, winda znajduje się po lewej stronie.
- Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille'a.
Pomieszczenia
- Około 80% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach. Niedostępna jest część korytarza na wystawie archeologicznej z powodu wyniesienie tej części o 2 stopnie wyżej w stosunku do pozostałego korytarza.
Łazienka
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Toaleta dla zwiedzających wystawy znajduje się na drugim piętrze, naprzeciwko windy. Toalety dostępne znajdują się również na wszystkich kondygnacjach budynku E. Budynek E jest budynkiem gdzie znajdują się sale edukacyjne oraz magazyny studyjne.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- W toalecie w budynku E, na pierwszym piętrze jest przewijak dla dzieci.
- W toalecie w budynku E, na pierwszym piętrze jest przewijak dla osób dorosłych.
- We wszystkich toaletach w budynku E jest zamontowana linka do wzywania pomocy.
- We wszystkich toaletach w budynku E jest zamontowany przycisk do wzywania pomocy.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.