Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Przedszkola

Oferta dla przedszkoli

Spotkanie w Muzeum jest bardzo cennym przeżyciem dla dziecka. Wspomaga jego ogólny rozwój, uczy zachowania w miejscu publicznym i współdziałania z rówieśnikami, pomaga udoskonalać umiejętności językowe i artystyczne, rozwija przy tym kreatywne myślenie.

Każde spotkanie rozpoczyna się wizytą na fragmencie wystawy związanej tematycznie z warsztatem (15 minut) i może być zwieńczone warsztatem plastycznym (30 minut).

 WAŻNE INFORMACJE

tematy przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia;

warsztaty prowadzone od wtorku do piątku, w godzinach: od 10.00 do 15.00, rezerwacji zajęć należy dokonać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem;

opłata za warsztat– 15 zł od każdego uczestnika, w cenie warsztatu wejście na wystawy, udział opiekuna bezpłatny;

wielkość grupy od 6 do 20 uczestników. W przypadku grup większych nauczyciel musi wybrać dwa lub trzy różne tematy, wówczas warsztaty prowadzimy równolegle;

warsztat trwa 45 - 60 minut. Składa się z wizyty na fragmencie wystawy + zajęć warsztatowych w sali edukacyjnej.

Zapisy i pytania od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 pod numerem 665 655 606 lub za pomocą maila edukacja@maie.lodz.pl

MOJA PIERWSZA WIZYTA W MUZEUM

Moja pierwsza wizyta w muzeum 

Na spotkaniu dzieci poznają specyfikę Muzeum, jego rolę, kto w nim pracuje. Dowiedzą się, jak powstają wystawy, czym są eksponaty oraz zobaczą muzealne magazyny.

MALOWIDŁA NASKALNE

Malowidła naskalne

Świat jaskiniowców pobudza wyobraźnię niejednego brzdąca. Jak wtedy wyglądał świat? Jak radzili sobie w nim ludzie? Podczas warsztatu dzieci poprzez twórcze działanie poznają świat z epoki kamienia. Zajęcia rozwijają umiejętności manualne i pobudzają kreatywność.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Warsztaty świąteczne

Warsztaty dla dzieci realizowane w okresie przedświątecznym (Boże Narodzenie i Wielkanoc). W trakcie warsztatów uczestnicy będą przygotowywali prace inspirowane tradycyjnymi wyrobami ludowymi - zabawki na choinkę, palemki wielkanocne itp.