Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Dzieci i rodzice

RODZINNE SPOTKANIA 2024

Zapisy: Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606

Koszt: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko), lub 50 zł za karnet na 4 wejścia obowiązujący przez 8 tygodni.

Adres:  Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, plac Wolności 14

Zabawy z Feniksem

Zabawy z Feniksem dwa razy w miesiącu, w środę o godz. 10:30 spotkania dla dzieci w wieku 1-3 lat wraz z opiekunami.

to jedyne w swoim rodzaju zajęcia edukacyjno - sensoryczne. Zapraszamy dzieci w wieku 1 – 3 lata wraz z opiekunami. Wszystkie zabawy inspirowane są zbiorami naszego muzeum. Od sensorycznej strony poznajemy tajniki pracy archeologa, życie i zwyczaje dawnej wsi czy numizmatyczne skarby. Wrócimy też do starych rymowanek i zapomnianych zabaw paluszkowych.
Każde zajęcia składają się z dwóch elementów: części edukacyjnej i sensoryczno - kreatywnej. W ten sposób dbamy o wszechstronny rozwój dziecka - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Stwarzamy też możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami i przygotowujemy do życia przedszkolnego.

24 kwietnia Poznajemy krowę 

Wśród wiejskich zwierząt ważne miejsce zajmuje krowa. Poznamy ją bliżej. Dowiemy się co lubi jeść, jak spędza czas, jak nazywa się dziecko krowy i jakie krowa wydaje dźwięki. Porozmawiamy też o mleku i jego przetworach. Nie zabraknie pracy plastycznej ilustrującej to duże zwierzę. W drugiej części zajęć będzie przestrzeń na mały posiłek (przekąskę przyniesioną z domu) i na swobodną zabawę. 

 

Spotkania z Feniksem

Spotkania z Feniksem, dwa razy w miesiącu, w piątek o godz. 17:00 spotkania dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

Spotkania z Feniksem to warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Podczas tych spotkań w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno - sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy przed dziećmi tajniki minionych lat.

26 kwietnia - Kalendarz wsi polskiej - sadzenie kartofla

Zapraszamy dzieci do fascynującej podróży po świecie ziemniaków! Podczas tych edukacyjnych zajęć dzieci będą miały okazję zgłębić tajniki jednego z najważniejszych warzyw na świecie - ziemniaka. Zajęcia te łączą zabawę z nauką, pozwalając dzieciom na eksplorację różnorodnych aspektów związanych z tym popularnym produktem spożywczym.

 

Poranki z Feniksem

Poranki z Feniksem raz w miesiącu, w sobotę o godz. 10:00 spotkania dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

 Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Spotykamy się raz w miesiącu, w sobotni poranek. Podczas warsztatów w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno - sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy  przed dziećmi tajniki minionych lat.