Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Klasy 1-3

Spotkanie w Muzeum jest bardzo cennym przeżyciem dla dziecka. Wspomaga jego ogólny rozwój, uczy zachowania w miejscu publicznym i współdziałania z rówieśnikami, pomaga udoskonalać umiejętności językowe i artystyczne, rozwija przy tym kreatywne myślenie.

Zapraszamy do skorzystania z:

Oprowadzania z edukatorem  - tematyczna podróż przez wystawę archeologiczną (30 min) i etnograficzną (30 min)

lub/i

 Warsztatów muzealnych - każde spotkanie rozpoczyna się wizytą na fragmencie wystawy związanej tematycznie z warsztatem (15 minut) i może być zwieńczone warsztatem plastycznym (30 minut).

 WAŻNE INFORMACJE

tematy przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia;

oprowadzanie i warsztaty prowadzone od wtorku do piątku, w godzinach: od 10.00 do 15.00, rezerwacji zajęć należy dokonać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem;

opłata za edukatora – 5zł od osoby + koszt biletu wstępu od każdego uczestnika, udział opiekuna bezpłatny;

wielkość grupy na oprowadzanie do 24 uczestników. W wypadku grup większych sugerujemy podział grupy na dwie części. Wówczas jedna ma lekcję, a druga jest oprowadzana. Po zakończeniu następuje zamiana.

opłata za warsztat– 15 zł od każdego uczestnika, w cenie warsztatu wejście na wystawy, udział opiekuna bezpłatny;

wielkość grupy na warsztaty od 6 do 20 uczestników. W przypadku grup większych nauczyciel musi wybrać dwa lub trzy różne tematy warsztatów - wówczas warsztaty prowadzimy równolegle;

warsztat trwa 60 - 75 minut. Składa się z wizyty na fragmencie wystawy + zajęć warsztatowych w sali edukacyjnej.

Zapisy i pytania od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 pod numerem 665 655 606 lub za pomocą maila edukacja@maie.lodz.pl

MOJA PIERWSZA WIZYTA W MUZEUM

Moja pierwsza wizyta w muzeum 

Na spotkaniu dzieci poznają specyfikę Muzeum, jego rolę, kto w nim pracuje. Dowiedzą się, jak powstają wystawy, czym są eksponaty oraz zobaczą muzealne magazyny.

MALOWIDŁA NASKALNE

Malowidła naskalne

Świat jaskiniowców pobudza wyobraźnię niejednego brzdąca. Jak wtedy wyglądał świat? Jak radzili sobie w nim ludzie? Podczas warsztatu dzieci poprzez twórcze działanie poznają świat z epoki kamienia. Zajęcia rozwijają umiejętności manualne i pobudzają kreatywność.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Warsztaty świąteczne 

Warsztaty dla dzieci realizowane w okresie przedświątecznym (Boże Narodzenie i Wielkanoc). W trakcie warsztatów uczestnicy będą przygotowywali prace inspirowane tradycyjnymi wyrobami ludowymi - zabawki na choinkę, palemki wielkanocne itp.

W BARBARZYŃSKIEJ ŁODZI

W barbarzyńskiej Łodzi

Na warsztatach dzieci poznają kto mieszkał na terenach obecnej Łodzi w pierwszych wiekach naszej ery. Dowiedzą się jak archeolodzy odkrywają przeszłość i poznają postaci tzw. Retkińskiej Księżniczki oraz Wojownika z ul. Szczecińskiej.  Dzieci zaprojektują swoich własnych barbarzyńców przy użyciu szablonów oraz zróżnicowanych technik plastycznych.

WARSZTAT ZYG ZAG

Warsztat Zyg  Zag

W trakcie warsztatu dzieci dowiadują się jak wyglądała praca garncarza oraz jak się zmieniała na przestrzeni tysięcy lat. Warsztat polega na wyklejeniu szablonu naczynia z przygotowanej masy solnej. Szablony posiadają różne typy ornamentów, które należy dokończyć za pomocą dostępnych narzędzi.