Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Wakacje w Muzeum

W czerwcu i lipcu zapraszamy grupy zorganizowane na warsztaty muzealne!

Przygotowaliśmy trzy tematy zajęć do wyboru. 

 

Obowiązują zapisy: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606

Cena: 15,00 zł

 

W BARBARZYŃSKIEJ ŁODZI

„W barbarzyńskiej Łodzi”

Na warsztatach dzieci poznają kto mieszkał na terenach obecnej Łodzi w pierwszych wiekach naszej ery. Dowiedzą się jak archeolodzy odkrywają przeszłość i poznają postaci tzw. Retkińskiej Księżniczki oraz Wojownika z ul. Szczecińskiej. Dzieci zaprojektują swoich własnych barbarzyńców przy użyciu szablonów oraz zróżnicowanych technik plastycznych.

KRONIKI MŁODEGO ARCHEOLOGA

„Kroniki młodego archeologa”

Lekcja muzealna poświęcona zagadnieniu jakim jest archeologia. Uczestnicy w jej trakcie dowiedzą się kim jest archeolog oraz czym zajmują się osoby badające tą dziedzinę nauki. Prowadzący pokażą jak wygląda praca na stanowisku archeologicznym od podszewki. Na koniec uczestnicy utrzymają zadanie przeprowadzenia miniaturowych wykopalisk i dokonanie dokumentacji na karcie ewidencyjnej tego co uda im się odnaleźć w trakcie pracy.

MALOWIDŁA NASKALNE

„Malowidła naskalne”

Świat jaskiniowców pobudza wyobraźnię niejednego brzdąca. Jak wtedy wyglądał świat? Jak radzili sobie w nim ludzie? Podczas warsztatu dzieci poprzez twórcze działanie poznają świat z epoki kamienia. Zajęcia rozwijają umiejętności manualne i pobudzają kreatywność.