Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Zabawy z Feniksem - Kocie sprawy

Zapraszamy na warsztaty dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami! 

W każdym domu na wsi zwykle mieszkał kot. Poznamy bliżej to zwierzę - jego zwyczaje i ulubione zabawy. Posłuchamy też wiersza  Jana Tuwima "Kotek". Nasza praca plastyczna będzie oczywiście obrazowała kota. W drugiej części zajęć zjemy mały posiłek (przekąskę przyniesioną z domu) i znajdziemy chwilę na swobodną zabawę. 

22 maja 2024, godz. 10.30

Obowiązują zapisy: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606

Cena: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko)

INFORMACJE

"Zabawy z Feniksem" "to jedyne w swoim rodzaju zajęcia edukacyjno - sensoryczne. Zapraszamy dzieci w wieku 1 – 3 lata wraz z opiekunami. Wszystkie zabawy inspirowane są zbiorami naszego muzeum. Od sensorycznej strony poznajemy tajniki pracy archeologa, życie i zwyczaje dawnej wsi czy numizmatyczne skarby. Wrócimy też do starych rymowanek i zapomnianych zabaw paluszkowych.
Każde zajęcia składają się z dwóch elementów: części edukacyjnej i sensoryczno - kreatywnej. W ten sposób dbamy o wszechstronny rozwój dziecka - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Stwarzamy też możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami i przygotowujemy do życia przedszkolnego. W naszej sali zajęciowej przygotowaliśmy dla dzieci zabawki, książeczki, puzzle, gry, układankami, butelki sensoryczne oraz pudełka, z których będzie można wyciągać i i chować do nich różności.